Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Akademia Rolnicza chce upiększać zielony Szczecin

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 16.07.2008W Szczecinie nie myśli się o zieleni miejskiej jak o spójnym systemie. Trzeba to zmienić - uważają naukowcy z Akademii Rolniczej.

Pracownicy Katedry Projektowania Krajobrazu AR chcą miastu pomagać przy pracy nad planami zagospodarowania przestrzennego.

- Miasto zupełnie nie korzysta z pomocy naukowców i nie chodzi tu tylko o Akademię Rolniczą. Przy planowaniu inwestycji związanych z zielenią pod uwagę brana jest jedynie cena wykonania - wyjaśnia dr Eliza Sutkowska z Katedry Projektowania Krajobrazu Akademii Rolniczej, która doktorat napisała na temat: "Sieci przestrzeni publicznych w systemie zieleni miejskiej Szczecina". - Chcielibyśmy, żeby cały system zieleni miejskiej tworzył jedną całość - ciąg komunikacyjny, którym można byłoby się przemieszczać praktycznie po całym mieście.

putBan(62);
Obecnie, zdaniem Sutkowskiej, zieleń miejska tworzy niepołączone ze sobą wyspy. Wyjątkiem jest jedynie ciąg Jana Pawła II - Jasne Błonia - park Kasprowicza. - Akademia Rolnicza chce się włączyć do prac nad planami zagospodarowana przestrzennego miasta. Do nowo powstających planów można by włączyć wnioski z koncepcji systemu zieleni miejskich - proponuje architekt miasta Ewa Nosek. - W dalszym etapie potrzebna byłaby współpraca z wydziałem gospodarki komunalnej i ochrony środowiska przy konsultacji realizacji konkretnych inwestycji.

Naukowcy z Katedry Projektowania Krajobrazu Akademii Rolniczej wysłali w tej sprawie 14 maja do architekta miasta, dyrektora biura planowania przestrzennego i wiceprezydenta Krzysztofa Nowaka pismo, podpisane m.in. przez szefa katedry i dziekana wydziału kształtowania środowiska i rolnictwa. Wczoraj, po dwóch miesiącach, doszło w końcu do spotkania naukowców z Ewą Nosek i dyrektorem biura planowania przestrzennego miasta Anną Nawacką-Górzeńską. Jak dowiedzieliśmy się, pismo z AR przez prawie dwa miesiące krążyło różnymi wydziałami, zanim trafiło na właściwe biurko.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net