Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Remonty w szkołach i przedszkolach za 24 mln

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 17.07.2008- Każdego roku typujemy szkoły, w których sytuacja jest najgorsza z najgorszych - mówi Lidia Tusiewicz-Mencel z Urzędu Miasta. Remonty trwają już w kilkudziesięciu placówkach, pozostałe muszą poczekać

Remonty w szkołach i przedszkolach za 24 mln
W tym roku na oświatowe remonty miasto zarezerwowało prawie 24 mln zł. Pierwsze prace remontowe rozpoczęły się w maju, po uchwaleniu budżetu. Pełną parą remonty ruszyły w wakacje.

Do tej pory, za kwotę 2 mln zł, wymieniono okna w 20 placówkach. Prace trwają jeszcze w Gimnazjum nr 3 przy ul. Malczewskiego i nr 9 przy ul. Dunikowskiego oraz SP 64 przy ul. Rayskiego.

putBan(62);
Pieniędzy nie starczyło jednak dla wszystkich szkół. Dyrektorka SP 63 przy ul. Grodzkiej o nowe okna prosi od kilku lat. Od poprzedniej wiceprezydent Anny Nowak otrzymała zapewnienie, że pieniądze znajdą się w 2007 r. Nie znalazły się.

- Sytuacja jest krytyczna. W szkole nie da się normalnie pracować. Okna trzymają się na gwoździach. Szkoła ma 47 lat, a okna są te same - mówi Władysława Użarowska, dyrektorka szkoły. - Sanepid stwierdził zagrożenie dla uczniów. Okna mogą po prostu wylecieć.

O tym, które szkoły otrzymują pieniądze na remonty, decydują urzędnicy wydziału oświaty.

- Mamy wiele obiektów, które czekają na nowe okna. Kolejka jest bardzo długa. Każdego roku typujemy szkoły, w których sytuacja jest najgorsza z najgorszych. W tej szkole nie jest aż tak źle. Pieniądze znajdą się w przyszłym roku - mówi Lidia Tusiewicz-Mencel z wydziału oświaty UM.

Część wakacyjnych remontów w szkołach już się zakończyła: w SP 37 przy ul. Rydla wybudowano nowe wejście do szkoły, a w SP 10 przy ul. Królewicza Kazimierza wyremontowano sieć ciepłej wody.

Obecnie prace trwają w kilkudziesięciu szkołach i przedszkolach. W SP 5 przy ul. Królowej Jadwigi za pół miliona złotych wymieniana jest cała kuchnia. Ponad 250 tys. zł miasto przeznaczyło na remont dachu w SP 11 przy ul. Emilii Plater i remont posadzek w SP 35 przy ul. Świętoborzyców. 1,5 mln zł kosztować będzie nowa elewacja V LO przy ul. Ofiar Oświęcimia, a 2,3 mln zł pochłoną remonty szkolnych basenów. Kolejny milion złotych został przeznaczony na remont dachu w Zespole Szkół Podstawowych nr 2 przy ul. Bol. Śmiałego i kuchni w XIII LO i Gimnazjum nr 16 przy ul. Unisławy.

Na wejście budowlańców czekają Gimnazja nr: 10 przy ul. Siemiradzkiego, 6 przy ul. Niemierzyńskiej i 20 przy ul. Brodnickiej. W sierpniu rozpocznie się także remont w SP 41 przy ul. Cyryla i Metodego i sali gimnastycznej w "Pobożniaku".

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net