Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Stypendia za uczniowskie talenty

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 08.09.2008Nawet 500 zł miesięcznie mogą otrzymać najzdolniejsi uczniowie w naszym województwie, jeżeli przedstawią ambitny (i realny) plan swego rozwoju.

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa zachodniopomorskiego. Aby je otrzymać, muszą spełnić trzy warunki: średnia ocen, którą uzyskali w ostatnim roku nauki, musi być powyżej 4,75, dochód na jednego członka rodziny nie może przekroczyć dwukrotności kwoty zapisanej w ustawie o świadczeniach rodzinnych (1008 zł) oraz przygotować indywidualny plan rozwoju.

- To dokument, w którym nauczyciel prowadzący ucznia przedstawi jego uzdolnienia, zaproponuje ścieżkę rozwoju i wskaże kierunek, w jakim dąży - mówi Milena Jerchewicz-Rom, koordynatorka projektu z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, który przyznaje stypendia. - Powinien także wyjaśnić, na co pieniądze z przyznanych stypendiów będą przeznaczone. Mogą to być podręczniki i inne książki, pomoce dydaktyczne, internet, wycieczki i narzędzia badawcze.

Stypendium w ramach programu "Zachodniopomorskie talenty - regionalny system stypendialny" otrzyma 120 uczniów. Pod warunkiem że będą chętni - na razie wnioski złożyło zaledwie kilkunastu uczniów.

- Mamy bardzo mało potencjalnych stypendystów, a czas się kończy. Wnioski można składać do 15 września w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy - mówi Jarchewicz-Rom. - Kryteria nie są wygórowane, a stypendium bardzo atrakcyjne. Zachęcam uczniów, by składali wnioski.

Więcej informacji oraz wnioski o przyznanie stypendium z Wojewódzkiego Urzędu Pracy można znaleźć na internetowej stronie www.stypendia.wup.pl

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net