Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Zapłać, egzamin zdasz lepiej

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 09.09.2008Prywatne szkoły językowe przygotowały specjalne kursy dla gimnazjalistów, którzy po raz pierwszy napiszą w kwietniu egzamin z języka obcego. Liczą na dużo chętnych, niezadowolonych z nauki w szkole.

Egzamin językowy na koniec gimnazjum to jedna z nowości w tym roku szkolnym. W kwietniu uczniowie trzecich klas, oprócz testu humanistycznego i matematyczno-przyrodniczego, napiszą test językowy. Do wyboru będą mieli egzamin z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego lub włoskiego.

Choć wyniki testu nie będą przez pierwsze dwa lata brane pod uwagę przy rekrutacji do liceów (wynik będzie jedynie informacją dla szkół ponadgimnazjalnych, do jakiej grupy językowej uczeń ma być przydzielony), uczniowie chcą napisać egzamin jak najlepiej.

- Pytają, czy będą odpowiednio przygotowani i czy brać dodatkowe lekcje. Uspokajam, że jeżeli będą uczciwie pracować przez cały rok, to będzie dobrze. Lekcje dodatkowe nie są potrzebne - mówi Sebastian Śliwiński, nauczyciel niemieckiego w Gimnazjum nr 3 w Szczecinie. - Korzystamy z nowych podręczników przygotowanych pod kątem egzaminu, a dla chętnych będziemy prowadzić zajęcia dodatkowe.

Z myślą o gimnazjalistach i czekającym ich egzaminie, prywatne szkoły językowe już teraz przygotowały specjalne kursy. - Zainteresowanie jest bardzo duże. Uczniowie nie czują się pewni swojej wiedzy. Rodzice uczniów obawiają się, że szkoła niedostatecznie przygotuje do testu z powodu jakości nauczania języka i małej liczby lekcji - mówi Ewa Trębska-Zozula, dyrektor ds. studiów w szkole Profi-Lingua.

Właściciele szkół prywatnych uważają, że przygotowanie na lekcjach w gimnazjach może nie wystarczyć.

- Nasi lektorzy pracują w szkołach i mówią, że nie są w stanie dobrze przygotować swoich uczniów. To inne warunki pracy - mówi Anna Fidziukiewicz, dyrektorka British School w Szczecinie.

British School zaprasza trzecioklasistów na 100-godzinną powtórkę materiału. Kurs kosztuje 1390 zł. Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się także, jaka jest struktura, technika zdawania i sposób oceniania podczas egzaminu gimnazjalnego.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net