Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Wybierz studia na salonie

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 12.09.2008Tłumy maturzystów odwiedziły wczoraj mury politechniki w poszukiwaniu swojej przyszłej uczelni. Dziś dalszy ciąg imprezy

Wybierz studia na salonie
Na Salonie Maturzystów Perspektywy 2008 (zorganizowanym na wydziale technologii i inżynierii chemicznej przy al. Piastów) wystawiają się 23 uczelnie. Ze Szczecina i z Polski. Każda chciała przyciągnąć jak największą liczbę maturzystów. Studentów w Szczecinie szukają m.in. Uniwersytet Zielonogórski, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku i Szkoła Morska w Gdyni.

Konkurencji spoza Szczecina nie boi się Pomorska Akademia Medyczna, na której stoisku prezentowany jest pokaz ratownictwa i metody badania piersi.

- Naszej uczelni nie trzeba reklamować. Maturzyści pytają, czy ciężko się utrzymać na studiach. Nie chcemy straszyć, ale tłumaczymymy, że nauki jest dużo - mówi Magdalena Kuczyńska, nauczyciel akademicki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska służb mundurowych. W wydziałowych ogrodach zachodniopomorska policja chwaliła się robotem pirotechnicznym i prezentowała posłuszeństwo swoich psów. Każdy mógł sprawdzić swoją celność na laserowej strzelnicy. O młodych walczyło także wojsko, które kusiło szybkim startem w dorosłe życie.

- Matura, a potem 11 miesięcy szkolenia i mogę zostać podoficerem. Praca ciekawa, z adrenalinką - wyliczał Tomek Milewicz z XIV LO w Szczecinie.

Tłumy także w salach wykładowych, gdzie pracownicy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opowiadali, jak będzie wyglądać matura 2009.

Salon Maturzystów będzie otwarty jeszcze dzisiaj. Spotkania ze specjalistami potrwają do godz. 16. Imprezę zorganizowała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu i Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net