Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Konkurs dla młodych informatyków

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 17.09.2008Składanie komputera, zabezpieczanie go przed hakerami i wirusami oraz administrowanie siecią to najważniejsze umiejętności, jakimi będą musieli wykazać się uczestnicy konkursu INTERSIEĆ

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą wziąć w nim udział, między 14 a 26 października powinni zarejestrować się na stronie www.zachpom.oki.edu.pl.

VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego INTERSIEĆ zostanie przeprowadzona w dwóch etapach. 27 października rozpocznie się etap wojewódzki. - Każdy będzie musiał odpowiedzieć na 10 pytań zamkniętych i rozwiązać zadania praktyczne z zakresu systemów operacyjnych Windows i Linux i pakietu oprogramowania biurowego. Będzie trzeba wykazać się także umiejętnością sprzętowego skonfigurowania komputera oraz wiedzą na temat sieci - mówi Andrzej Szandała, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

putBan(62);
Zwycięzcy etapu wojewódzkiego zostaną wyłonieni w lutym i marcu. Trzyosobowa reprezentacja Zachodniopomorskiego pojedzie do Rudy Śląskiej na półfinał i finał ogólnopolski konkursu. 3 kwietnia zmierzą się z reprezentacjami z pozostałych województw. Na zwycięzców czekają cenne nagrody: sprzęt i akcesoria komputerowe, książki i prenumerata czasopism branżowych.

Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie "Młodzieżowe Towarzystwo Informatyczne". Patronat prasowy - "Gazeta Wyborcza".

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net