Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

PiS: Konkurs na prowadzenie SP 21 niejasny

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 25.09.2008- Zdanie rodziców, nauczycieli i opozycji nie liczy się w konkursie na prowadzenie SP 21 - uważa Maciej Kopeć, radny PiS, były kurator.

Konkurs na podmiot prowadzący SP 21 przy ul. Jaworowe na os. Głębokie odbędzie się 29 września. Szkoła pozostanie publiczna, ale prowadzić ją będzie inny organ niż gmina. Miasto będzie przekazywać subwencję ministerialną, ale nie będzie musiało dopłacać do prowadzenia szkoły. Właśnie wysokie dopłaty - ponad 2 tys. na dziecko - były argumentem za uspołecznieniem placówki. Zdaniem Macieja Kopcia, regulamin został ułożony tak, by wygrał podmiot faworyzowany przez miasto. W składzie komisji konkursowej będzie trzech radnych wskazanych przez przewodniczącego rady miasta Bazylego Barana i szefa komisji edukacji Pawła Bartnika (obaj z PO), trzech przedstawicieli wydziału oświaty, dwóch rodziców i dwóch nauczycieli. - Nawet jeśli wskażą radnego z opozycji i będzie pięć do pięciu, decydujący głos ma przewodniczący komisji, którego wskaże prezydent - tłumaczy Kopeć.

- Taki sam regulamin obowiązywał w zeszłym roku w konkursie na prowadzenie szkoły na ul. Skalistej - mówi Robert Grabowski z biura promocji UM. - W komisji będą dwie radne PO i Jędrzej Wijas z SLD. Prezydent jeszcze nie wyznaczył przewodniczącego.

Kopeć zarzucił także wydziałowi oświaty, że zwleka z informacją, kto zapłaci za remont szkoły: miasto czy zwycięzca konkursu. Może chodzić nawet o 1,7 mln zł

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net