Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Zobacz wystawę 'Nauki dawne i niedawne'

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 11.09.2007Naukowcy uczestniczący w 39. Zjeździe Fizyków Polskich zaprezentują w środę doświadczenia, którymi zachwycą nawet laików

Warto zobaczyć wystawę "Nauki dawne i niedawne", prezentację dra Jerzego Jarosza "Żyjemy na Ziemi, wirującej planecie" oraz doświadczenie Cavendisha.

Na wystawie zwiedzający będą mogli wziąć udział w kilkudziesięciu eksperymentach. - Wszystkiego można dotknąć, przekonać się, w jaki sposób funkcjonuje i przy okazji wiele się nauczyć - mówi Maciej Stępień, student oprowadzający grupy po muzeum. Wystawa czynna jest od dziś od godz. 10 do 18 (oprócz poniedziałków). Bilety 6 zł.

Dr Jerzy Jarosz znany jest ze spektakularnych prezentacji. Jego zespół zasłynął atrakcyjnymi doświadczeniami - jedno z nich, "szalone jajko", polega na zanurzaniu jajek w ciekłym azocie, które wirują jak szalone. Dlaczego tak się dzieje? Prezentacja dzisiaj od 10.30 do 11.30 w auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Szczecińskiej przy al. Piastów 19. Wstęp wolny.

Z kolei doświadczenie Cavendisha warto zobaczyć, bo znajduje się na drugim miejscu 10 najważniejszych eksperymentów w historii fizyki i nie zostawia wątpliwości (jeśli ktoś takie miał) co do istnienia sił grawitacyjnych. Replikę tego doświadczenia można oglądać w holu budynku Wydziału Matematyczno-Fizycznego US przy ul. Wielkopolskiej 15 (więcej informacji: dziekanat Wydziału Matematyczno-Fizycznego US, tel. 0-91 444 12 16).

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net