Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Prywatne uczelnie stworzą uniwersytet?

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 29.09.2008Dziesięć polskich prywatnych uczelni wyższych zawiązało Unię Akademicką. W sobotę przedstawiciele tych szkół podpisali w Nowym Sączu deklarację o współpracy. Jest wśród nich Zachodniopomorska Szkoła Biznesu.

Celem długofalowym porozumienia jest utworzenie za rok Związku Uczelni, a w ciągu najbliższych kilku lat pierwszego, niepaństwowego uniwersytetu.

putBan(62);
Do Unii Akademickiej przystąpiło 10 niepaństwowych szkół wyższych. Są to: Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku, Wyższa Szkoła Umiejętności im. Stanisława Staszica w Kielcach, Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie, Wyższa Szkoła Informatyki w Łodzi, Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, Międzynarodowa Szkoła Wyższa Logistyki i Transportu we Wrocławiu. W sumie kształci się na nich 40 tys. studentów.

Planowane jest jeszcze przyjęcie uczelni warszawskiej oraz dwóch-trzech szkół z najważniejszych ośrodków akademickich w kraju.

Uczelnie skupione w porozumieniu nie rezygnują z autonomii środowiska akademickiego. Chcą budować wspólną markę, uznając za najistotniejsze dbałość o jakość kształcenia, wprowadzenie nowoczesnych technologii, wspólne prowadzenie badań naukowych i budowanie wspólnej oferty edukacyjnej.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net