Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

SP 21 uspołeczniona przez rodziców

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 30.09.2008Stowarzyszenie rodziców i nauczycieli z SP 21 na os. Głębokim wygrało konkurs i od września przejmie szkołę na ul. Jaworowej

Konkurs na organ prowadzący został rozstrzygnięty dzisiaj w południe. Komisja konkursowa, w skład której weszli urzędnicy wydziału oświaty, radni miejscy oraz przedstawiciele rodziców i nauczycieli, nie miała dużego wyboru, bo do miasta wpłynęła tylko jedna oferta. Chęć prowadzenia od września 2009 r. szkoły społecznej zadeklarowało jedynie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Publicznej nr 21 ,,Mała - Wielka Szkoła", czyli rodzice i nauczyciele dzieci, które do szkoły teraz uczęszczają.

- Projekt stowarzyszenia uzyskał rekomendację komisji i zostanie przekazany do podpisu prezydentowi - powiedział Robert Grabowski z biura informacji UM w Szczecinie.

Warunki umowy na prowadzenie szkoły określają, że SP 21 pozostanie szkołą publiczną, ale prowadzoną przez inny organ niż gmina. W praktyce oznacza to, że szkoła będzie otrzymywała z kasy miasta subwencję oświatową na wszystkich uczniów, ale bez dopłat. Właśnie wysokie dopłaty, ok. 2 tys. rocznie na jedno dziecko, były powodem uspołecznienia szkoły.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net