Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w nowej siedzibie

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 01.10.2008Od wtorku Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oficjalnie działa w nowej siedzibie przy ul. Sowińskiego. W tle: zamieszanie ze statutem instytucji.

Od wczoraj Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oficjalnie ma siedzibę przy ul. Sowińskiego. Nowy statut instytucji będzie przyjęty w październiku.

- Inwestując w kształcenie nauczycieli, inwestujemy w przyszłość - mówił na uroczystości otwarcia nowej siedziby ZCDN prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Dobrzy nauczyciele mogą zatrzymać w mieście najzdolniejszą młodzież, która tworzy potencjał Szczecina.

Obecna siedziba Centrum to nowoczesny, dwupiętrowy budynek. Jego budowa rozpoczęła się jesienią zeszłego roku i kosztowała ok. 7 mln zł. Inwestycję sfinansował Urząd Marszałkowski, któremu instytucja podlega. Na 2,5 tys. m kw. powierzchni mieszczą się m.in. biblioteka pedagogiczna ze 150 tys. woluminów, sale dydaktyczne i pracownie multimedialne.

- Dotychczas biblioteka mieściła się przy ul. Jarowita, a pozostałe instytucje CDiDN-u przy al. Wyzwolenia i ul. Jagiellońskiej. Teraz jest łatwiej, wszystko jest "pod jednym dachem" - cieszy się Regina Czekała, pracownik biblioteki.

Od czerwca 2007 r. dyrektorem ZCDN-u jest radna PO Urszula Pańka. To ona chciała zmiany nazwy instytucji z Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli na ZCDN. Doszło do tego na posiedzeniu sejmiku w zeszły wtorek. Tego samego dnia miał być uchwalony nowy statut, ale zaprotestował radny SLD, były kurator oświaty Jerzy Kotlęga. Twierdził, że Pańka dąży do obcięcia etatów (w ZCDN pracuje ponad 100 osób), a decyzje dotyczące zachodniopomorskiej oświaty będą zapadać w kuluarach.

Statut, który specjalista od prawa samorządowego dr Stanisław Kalina uznał za zgodny z prawem, zostanie poddany pod głosowanie na najbliższej sesji sejmiku, 21 października.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net