Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Kotlega poszedł do prokuratora w sprawie ZCDN

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 02.10.2008Według radnego sejmiku Jerzego Kotlęgi do złamania prawa doszło przy okazji prac nad uchwaleniem nowego statutu Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Ktoś miał przygotować dwie różne wersje tego dokumentu

Kotlega poszedł do prokuratora w sprawie ZCDN
Sprawa wyszła na jaw podczas poświęconej centrum sesji - 23 września. Już wtedy Kotlęga groził, że zawiadomi o tym prokuraturę. Uczynił to teraz, nie wskazując jednak podejrzanego. Stwierdził jedynie, że "ktoś, kogo nie potrafię wskazać, w sposób nieuprawniony dokonał zamiany statutów".

Chodzi o to, że kurator zachodniopomorski dostał do zaopiniowania inną wersję projektu nowego statutu niż radni. W jego dokumencie brakowało punktu, który daje zarządowi województwa wolną rękę przy wprowadzaniu zmian organizacyjnych w ZCDN (chodzi m.in. o likwidację filii i zwalnianie pracowników). Kurator pozytywnie zaopiniował "swoją" wersję statutu. Radni - ze względu na niejasności - nie głosowali w tej sprawie. Przyjęli tylko zmianę nazwy instytucji, której statut dotyczy - z Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie na Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uchwała w tej sprawie też zaniepokoiła Jerzego Kotlęgę. Zwrócił się do wojewody zachodniopomorskiego Marcina Zydorowicza o stwierdzenie jej nieważności.

- Uchwała o zmianie nazwy i statutu była całością, nie powinno się uchwalać tylko jednej jej części - mówi rzecznik prasowy szczecińskiego SLD Albin Majkowski. - Widocznie jednak dyrekcji zależało na tym, żeby udało się przeforsować chociaż nową nazwę. Może ma to związek z tym, że prawdopodobnie wcześniej zrobiono już gadżety, ulotki i banery z nazwą Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Były gotowe już na otwarcie nowej siedziby Centrum przy ul. Sowińskiego [uroczystość odbyła się we wtorek - red.].

Urszula Pańka, dyrektor ZCDN dementuje te informacje: - Owszem, firmy zewnętrzne opracowały wizualizację nowego logo, ale produkcję uruchomiliśmy dzień po sesji sejmiku zachodniopomorskiego - twierdzi.

Wojewoda ma 30 dni na stwierdzenie, czy uchwała jest ważna, czy nie.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net