Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Coraz więcej języka włoskiego w Szczecinie

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 09.10.2008Ambasador Włoch oraz władze oświatowe Szczecina podpisały list intencyjny w sprawie rozszerzenia nauki języka włoskiego w szkołach.

Nieprzypadkowo spotkanie z ambasador Włoch Anną Belfari Melazzi odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Romera. W Gimnazjum nr 14 od września działa klasa dwujęzyczna z językiem włoskim, a uczniowie XI LO uczą się włoskiego jako języka dodatkowego. Dzięki pieniądzom przekazanym przez panią ambasador, sala do lektoratu została wyposażona m.in. w tablicę interaktywną, laptopa oraz inne pomoce naukowe.

List intencyjny, który wczoraj podpisali ambasador Włoch, zachodniopomorski kurator i wiceprezydent Szczecina, ma skutkować nauką włoskiego także w innych szkołach.

- Na pewno powstanie klasa dwujęzyczna w jednej z podstawówek na prawobrzeżu. Uczyć włoskiego będziemy także w kolejnych przedszkolach - mówi wiceprezydent Elżbieta Masojć. - Chcielibyśmy, aby do Szczecina przyjechał nauczyciel z Włoch, który poprowadzi gimnazjalistów z klasy dwujęzycznej.

W Szczecinie program nauki języka włoskiego obejmuje na razie dwa przedszkola (przy ul. Jaracza i Czesława), SP 45 przy ul. Benesza (od września ruszyła klasa dwujęzyczna) oraz G 14 i XI LO w ZSO nr 4.

- Polakom nauka włoskiego przychodzi łatwo, bo sami mają bardzo trudny język - mówiła ambasador Melazzi. - Będziemy wspierać wasze wysiłki. Szczecin ma szansę stać się łącznikiem między północą Europy a Włochami.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net