Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Studiuj w USA. Zapłaci Fulbright

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 16.10.2008Stypendium Fundacji Fulbrighta to szansa studiów na jednej z 1,2 tys. amerykańskich uczelni. Także dla studentów i doktorantów ze Szczecina

Stypendium Fundacji Fulbrighta to szansa studiów na jednej z 1200 amerykańskich uczelni. Także dla studentów i doktorantów ze Szczecina.

Program stypendialny senatora J. Williama Fulbrighta w Polsce działa od 50 lat. Wczoraj na wydziale nauk ekonomicznych i zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przedstawicielka jego fundacji zachęcała studentów i doktorantów, by na rok wyjechali do USA.

Warunkiem skorzystania z amerykańskiego grantu jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego i świetne wyniki w nauce. Dodatkowymi atutami będzie np. udział w wolontariatach. - Stypendium jest dla osób z silną motywacją i jasno określonymi celami. Amerykanie są bardzo pracowici i wybierają osoby, które podzielają ich system wartości - mówiła Aleksandra Augustyniak, doradca edukacyjny Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. - Nie ma lepszego wstępu do kariery zawodowej niż stypendium za granicą.

Studenci, którzy chcą w 2010 r. studiować na jednej z 1200 amerykańskich uczelni biorących udział w programie, muszą już dziś zacząć szykować dokumenty. Każdy kandydat musi przygotować aplikację, esej o sobie i swoich planach badawczych, listy polecające od profesorów. Na koniec każdego czeka rozmowa przed amerykańską komisją i egzamin językowy.

Wysoko postawiona poprzeczka zniechęciła studentów. Stypendium zainteresowali się tylko doktoranci.

- Mój brat jest na studiach doktoranckich na Uniwersytecie Purdue w Indianie i bardzo je sobie chwali - mówi Łukasz Radliński, który pisze doktorat w Queen Mary College w Londynie.

Jest o co się starać, bo rok studiów w USA kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net