Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Trzy dni z nową literaturą

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 17.10.2008Literaturoznawcy z całej Polski będą dyskutować w Szczecinie o współczesnej poezji i prozie. W poniedziałek rusza organizowana przez US konferencja "Dwadzieścia lat literatury polskiej 1989-2009".

Przez trzy dni klub XIII Muz będzie gościć wybitnych polskich literaturoznawców. Wśród nich m.in.: Annę Nasiłowską z Instytutu Badań Literackich Państwowej Akademii Nauk, Przemysława Czaplińskiego z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Krzysztofa Uniłowskiego z Uniwersytetu Śląskiego, redaktora kwartalnika literackiego "FA-art".

Podstawą dyskusji będzie obserwacja, że w literaturze ostatnich 20 lat najważniejsze było zaangażowanie, np. wokół Holocaustu, tożsamości regionalnej, feminizmu, ekologii, liberalizmu czy konserwatyzmu.

Konferencję organizują Zakład Literatury XX wieku wydziału polonistyki i kulturoznawstwa US i szczeciński dwumiesięcznik kulturalny "Pogranicza". Szczecińskie spotkanie jest drugą częścią cyklu konferencji poświęconych najnowszej literaturze. Pierwsza odbyła się rok temu na Uniwersytecie Śląskim, trzecią w maju 2009 r. zorganizuje UAM w Poznaniu.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net