Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Lekcje o handlu ludźmi. Nauczyciele rozczarowani

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 28.10.2008Pedagodzy z województwa biorą udział w szkoleniach w ramach kampanii "Nie każdy pociąg jedzie do Hollywood".

Pod takim hasłem policja i prokuratura przestrzegają przed coraz popularniejszym przy otwartych granicach wywożeniem ludzi do seks- i pornobiznesu, przymusowej pracy, nielegalnej adopcji lub pobrania organów. Wczoraj organizatorzy kampanii zorganizowali spotkania dla nauczycieli. - Ważne jest, by uczyć o tym w szkołach, bo ofiarami często są młodzi ludzie - mówili.

Ale nauczyciele byli rozczarowani. Twierdzili, że spodziewali się "więcej konkretów", a usłyszeli głównie prawne przepisy.

- Interesowało nas, co mamy mówić uczniom. Gdzie się sprawdza pośredników pracy? Co może nas zaniepokoić w ofercie pracy? Jakie działania podjąć, by zabezpieczyć się przed wyjazdem? - wyliczają Marta Borowska i Jolanta Bahrij z Zespołu Szkół nr 4 w Szczecinie. - Ciekawe byłyby przykładowe scenariusze zajęć czy konkretne historie, na których my mogłybyśmy zbudować takie lekcje.

Wczoraj przedstawicielka Kuratorium Oświaty stwierdziła, że taki scenariusz "jest albo wkrótce będzie" na stronie internetowej kuratorium (wczoraj go nie było).

Anna Lewandowska-Kasprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji podała kilka przykładów przestępstw z ostatniego czasu i radziła, by nauczyciele korzystali ze strony internetowej kampanii, gdzie są wszelkie użyteczne informacje.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net