Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szkoły piszą programy naprawcze

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 15.09.2007Prawie 150 szkół w województwie zachodniopomorskim ma przygotować programy naprawcze. Kuratorium jest niezadowolone z ich wyników na egzaminach.

Do dyrektorów idą właśnie pisma z Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty. To te szkoły, których wyniki na sprawdzianach, egzaminach gimnazjalnych i maturze były zdecydowanie niższe niż średnia województwa.

- A i tak nie wszystkie - mówi zachodniopomorski kurator Maciej Kopeć. - Pominęliśmy te placówki, które wprawdzie wciąż wypadają słabo, ale wyniki są już lepsze niż przed rokiem. Będziemy się im na pewno mocno przyglądali.

Programy naprawcze mają powstać aż w 69 podstawówkach, to 14 proc. wszystkich szkół tego typu w województwie. Kolejne 15 gimnazjów (ponad 5 proc.) ma napisać programy naprawcze w zakresie części humanistycznej egzaminu, a 20 gimnazjów (prawie 7 proc.) z części matematyczno-przyrodniczej. Aż 41 szkół ponadgimnazjalnych, które słabo wypadły na maturze, też ma pisać programy naprawcze.

- Nie chodzi tylko o to, żeby napisać jakiś program - mówi Kopeć. - Po pierwsze dokładnie sprawdzimy, czy ma on szansę na to, by jego treść wpłynęła na lepsze wyniki, po drugie będziemy w trakcie roku szkolnego sprawdzali, czy jest on rzeczywiście realizowany.

Jeśli program będzie napisany byle jak, zostanie odesłany do szkoły. Jeśli nie powstanie, kurator może wystąpić do organu prowadzącego o zwolnienie dyrektora tej szkoły.

- Zależy nam na tym, żeby szkoły dokładnie przyjrzały się, dlaczego jest źle, a nie żeby straszyć dyrektorów zwolnieniem - podkreśla Kopeć. - W małych szkołach to proste, trzeba przeanalizować wyniki na poziomie każdej klasy i każdego ucznia.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net