Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Gdzie na półkolonie w czasie ferii

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 20.01.2009800 dzieci weźmie udział w półkoloniach w szczecińskich szkołach i Pałacu Młodzieży. Nie wiadomo jeszcze, które organizacje pozarządowe dostaną z miasta pieniądze na zajęcia dla dziec

Gdzie na półkolonie w czasie ferii
Przerwa zimowa w Zachodniopomorskiem potrwa w tym roku od 19 do 30 stycznia. Z weekendami uczniowie będą mieli 16 dni wolnego. Ostatni raz do szkoły pójdą w piątek 16 stycznia, wrócą 1 lutego. Od wczoraj na stronie internetowej miasta (www.szczecin.pl) w zakładce "półkolonie" można znaleźć informację o szkołach, które organizują półkolonie.

- To ostatni dzwonek. Już przed świętami rodzice przychodzili i pytali, czy będą mogli przyprowadzić dzieci - mówi Alicja Śliwińska, dyrektorka SP 11 przy ul. Emilii Plater, która przygotowała program półkolonii turystycznych. - Wstępnie zapisywaliśmy dzieci ze szkoły. Wstrzymaliśmy się z dziećmi spoza szkoły, bo nie mieliśmy pewności, czy dostaniemy pieniądze.

W Szczecinie półkolonie stacjonarne dla 800 dzieci zorganizuje dziewięć szkół: SP 18 przy ul. Komuny Paryskiej, SP 35 przy ul. Świętoborzyców, SP 37 przy ul. Rydla, SP 46 przy ul. Felczaka, SP 65 przy ul. Młodzieży Polskiej, SP 74 przy ul. Seledynowej, Zespół Szkół nr 10 przy ul. Karpackiej, Zespół Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej, Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla oraz Pałac Młodzieży. Miasto zapłaci szkołom 10 zł za jedno dziecko. Z tych pieniędzy dyrektorzy muszą opłacić wychowawców, posiłki i wycieczki.

Do tej pory nie wiadomo natomiast, które organizacje pozarządowe dostaną pieniądze na przygotowanie wypoczynku zimowego.

- W piątek minął termin składania wniosków i dokumentów do magistratu. Na 99 proc. możemy powiedzieć, że zorganizujemy półkolonie, ale pewności nie mamy. Czekamy na ogłoszenie wyników konkursu - mówi Alicja Sadowska-Jaz z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które co roku organizuje półkolonie dla kilkuset dzieci.

Lista organizacji pozarządowych, które dostaną dotacje, zostanie opublikowana najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. 

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net