Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Trzynastki nikt w Polsce nie może dogonić

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 20.01.2009To już szósty sukces XIII LO w Szczecinie. Szkoła kolejny raz obroniła pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych edukacyjnego miesięcznika "Perspektywy" i "Rzeczpospolitej".

Trzynastki nikt w Polsce nie może dogonić
O miejscu w rankingu decydują sukcesy olimpijczyków - laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych mających akredytację Ministerstwa Edukacji. Za każdego finalistę szkoła otrzymuje 0,1 pkt, za laureata - 0,2 pkt. Sumę dzieli się przez liczbę uczniów w szkole. W XIII LO w ubiegłym roku szkolnym aż 23 uczniów było laureatami, a 38 finalistami w 21 olimpiadach. Uczniów było 356, czyli co szósty z nich to olimpijczyk. Rezultat to wynik 4,95 pkt, prawie o półtora punktu lepszy od drugiego w tabeli XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

- Chociaż wygrywamy szósty raz z rzędu, cały czas jest to sukces nowych ludzi, świetnej młodzieży, której chce się pracować - mówi wicedyrektor szkoły Jolanta Konieczna. - To szkoła dla ludzi pracowitych, którzy mają predyspozycje do osiągania sukcesów. Sam talent nie wystarczy.

Wysoko, bo w pierwszej setce (na prawie 400 sklasyfikowanych szkół ponadgimnazjalnych) znalazło się też I LO im. Stanisława Dubois z Koszalina (27. lokata, rok temu 13.), II LO, czyli "Pobożniak" ze Szczecina (37. miejsce, rok temu na 39.) i IX LO ze Szczecina (na miejscu 89., przed rokiem na 128.). W rankingu sklasyfikowano ogółem 17 zachodniopomorskich szkół (żeby się do niego w ogóle dostać, szkoła musiała się wylegitymować co najmniej dwoma finalistami olimpiad). To kolejno Katolickie LO ze Szczecina, II LO z Koszalina, V LO ze Szczecina, II LO z Nowogardu, I LO ze Szczecinka, ZS nr 2 z Pyrzyc, Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych ze Szczecina, ZSBO w Szczecinie, ZS nr 5 w Stargardzie Szczecińskim, ZS w Białym Borze, ZS w Połczynie, XIV LO w Szczecinie i ZS nr 1 w Choszcznie.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net