Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Naukowcy z US wyróżnieni

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 18.02.2009Iga Rudawska i Arkadiusz Chrudzimski, profesorowie Uniwersytetu Szczecińskiego, znaleźli się w gronie 52 naukowców wyróżnionych Nagrodami Prezesa Rady Ministrów.

Naukowcy z US wyróżnieni
Nagrody finansowe przyznawane są co roku za najlepsze rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz wybitne osiągnięcia naukowe.

Rozprawa habilitacyjna Igi Rudawskiej pt. "Ekonomizacja relacji pacjent - usługodawca w opiece zdrowotnej" znalazła się wśród 10 najlepszych w kraju. Praca dotyczy możliwości zastosowania mechanizmów rynkowych w opiece zdrowotnej, swobody wyboru usług, współuczestniczenia w płaceniu za usługi i komercjalizacji służby zdrowia. Prof. Rudawska pracuje w Katedrze Marketingu Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US. Na swoim koncie ma ponad 80 publikacji naukowych.

Arkadiusz Chrudzimski
z Zakładu Epistemologii Instytutu Filozofii US jest jednym z czterech naukowców nagrodzonych za wybitne osiągnięcia. Uznanie kapituły zdobyła jego książka pt. "Gegenstandstheorie und Theorie der Intentionalität bei Alexius Meinong" o teorii przedmiotów i teorii intencjonalnej filozofa Alexiusa Meinonga (1853-1920). Chrudzimski jest współredaktorem serii filozoficznej "Phenomonology and Mind", "Meinong Studies", "Polish Journal of Philosophy" oraz "Analiza i Egzystencja"

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net