Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Elitarne gimnazja testują chętnych z języka obcego

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 10.03.2009Rozpoczęły się egzaminy do elitarnych gimnazjów dwujęzycznych. Szóstoklasiści napisali test predyspozycji językowej

Test ma za zadanie sprawdzić wrodzone zdolności do nauki języków, umiejętność posługiwania się słowem, przetwarzania obco brzmiących słów i zwrotów. Pisali go uczniowie walczący o miejsca w jednym z czterech szczecińskich gimnazjów dwujęzycznych: Gimnazjum nr 14 w ZSO nr 4 przy ul. Romera (klasa dwujęzyczna z włoskim), Gimnazjum nr 32 w ZSO nr 2 przy ul. Kopernika (dwie klasy dwujęzyczne z hiszpańskim i jedna z angielskim), Gimnazjum nr 42 w ZSO nr 6 przy pl. Mariackim (trzy klasy dwujęzyczne z angielskim, niemieckim i francuskim) oraz Gimnazjum nr 46 w ZSO nr 1 przy ul. Ofiar Oświęcimia (dwie klasy matematyczne dwujęzyczne z angielskim).

Egzamin rozpoczął się punktualnie o godz. 15.30. W gimnazjum nr 42 przy pl. Mariackim (do trzech klas zostanie przyjętych 86 uczniów) większość uczniów była bardzo przejęta. - Nie wyobrażam sobie, że się nie dostanę. Angielskiego uczę się już od przedszkola. Robiłem także testy z lat ubiegłych - mówił przed wejściem Maciej Gorazdowski z prywatnej podstawówki TAK.

O przyjęciu do szkoły dwujęzycznej, oprócz wyniku testu predyspozycji językowej, pod uwagę będą brane oceny ze świadectwa klasy V i szczególne osiągnięcia. Część kandydatów w czwartek napisze jeszcze test wiedzy ogólnej. Listy przyjętych zawisną w szkołach 20 marca. Uczniowie, którzy nie dostaną się do gimnazjów nierejonowych, będą brali udział w rekrutacji do pozostałych gimnazjów. Rozpocznie się ona 18 marca.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net