Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Uniwersytet wycofa

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 29.04.2009Wykładowcy apelują o wycofanie reklamy, a studenci i absolwenci piszą zjadliwe komentarze pod adresem uniwersytetu. Rektor czeka na oficjalny wniosek w tej sprawie.

30-sekundowy spot wyprodukowany na zlecenie biura promocji US wywołał duże wzburzenie części środowiska akademickiego (pisaliśmy o tym we wtorkowej "Gazecie"). Reklama, którą można obejrzeć w telewizji regionalnej i internecie, przedstawia studia na US jako czas zabawy. Marta Szczęch, słuchaczka piątego roku filologii polskiej US, założyła oficjalną stronę internetową (www.usmisiepatysie.yoyo.pl), na której można wyrazić swój sprzeciw wobec kampanii promocyjnej US. Na stronie jest już kilkadziesiąt wpisów. Wśród nich także wykładowców US.

Dr Eryk Krasucki z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych napisał: „Szanowna Pani Marto, bardzo dziękuję Pani za reakcję na tak idiotyczny rodzaj promocji. Władze uczelniane powinny wstydzić się swojego przyzwolenia dla tego typu działań »marketingowych «, a ich publiczna obrona zakrawa na kpinę ze studentów i pracowników uczelni”.

Jeszcze dalej idzie prof. Inga Iwasiów, która apeluje o wycofanie reklamy: "Bardzo się cieszę, że protest wyszedł od Studentki - oznacza to, że kształcenie w IPiK US ma sens, także mój wieloletni program uczulania na kwestie równościowe. Spot mnie poraził, jego rzekoma skuteczność, mierzona dyskusją i reakcją, oznacza tylko tyle, że są osoby wrażliwe. Poza tym takimi przekazami konkurujemy wyłącznie na rynku szowinistycznego, prowincjonalnego marginesu. Mam nadzieję, że Władze US wycofają spot. Pozdrawiam wszystkich, którzy na naszej Uczelni szukają wiedzy, a bawią się inteligentnie - czyli zdecydowaną większość".

I jeszcze jeden wpis, tym razem studentki, wybrany z forum Gazeta.pl: „Tak, studiuję na US. tak, STUDIUJĘ na US, należę do bandy frajerów chodzących na zajęcia, czytających książki, przygotowujących samodzielnie referaty i nieściągających prac z internetu (...). Jeśli ten przekaz pójdzie dalej w Polskę, to przedstawiając potencjalnemu pracodawcy dyplom US, pokażę mu etykietkę z napisem »niewykwalifikowany półgłówek, na którym nie można polegać «”.

Prof. Waldemar Tarczyński, rektor US, który jeszcze we wczorajszej "Gazecie" twierdził, że spot "nie ukazuje uczelni w złym świetle", teraz deklaruje: - Jeżeli wpłynie do mnie oficjalny wniosek w tej sprawie, to natychmiast, jeszcze przed długim weekendem, zajmiemy się tą sprawą. Wszystko jest możliwe.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net