Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szczecin dostanie 2,2 mln zł z MEN

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 25.06.2009Ministerstwo Edukacji Narodowej przychyliło się do wniosku prezydenta Szczecina o korektę niedoszacowanej subwencji oświatowej. Miasto dostanie dodatkowe 2,2 mln zł.

Szczecin dostanie 2,2 mln zł z MEN
Piotr Krzystek zażądał od MEN zwiększenia dotacji w połowie kwietnia. Według szczecińskich urzędników ministerstwo obliczając ją, nie uwzględniło 590 tzw. uczniów przeliczeniowych. Jeden to ponad 4 tys. zł. Nie policzono słuchaczy szkół muzycznych, uczniów szkół specjalnych przebywających w bursach oraz szkół sportowych. W poniedziałek, podczas konferencji prasowej, wiceprezydent Elżbieta Masojć poinformowała, że dotacja będzie uzupełniona.

- W ramach korekty Szczecin dostanie 2,2 mln zł. Potwierdziły się nasze przypuszczenia. Subwencję źle policzyli pracownicy Centrum Informacji Edukacyjnej przy ministerstwie, a nie nasi urzędnicy. Subwencja jest taka, jakiej oczekiwaliśmy - mówiła Masojć.

O sprawie głośno zrobiło się w lutym. Ministerstwo przesłało wtedy informację, że z kasy państwa na utrzymanie szczecińskich szkół zostanie przekazanych 289 mln zł (miasto liczyło na 294,5 mln zł).

Subwencja, którą gmina otrzymuje od państwa, liczona jest według skomplikowanego algorytmu, na który składają się: liczba uczniów oraz tzw. wagi (więcej pieniędzy idzie za uczniem np. szkół sportowych i specjalnych), liczba nauczycieli i ich stopień awansu zawodowego. Do wyliczenia subwencji na 2009 r. pod uwagę były brane dane z 2007 i 2008 r.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net