Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Jak uczelnie kuszą maturzystów

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 25.09.2007Kilka tysięcy młodych ludzi odwiedziło pierwszy Szczeciński Salon Maturzysty. Wszyscy oni szukali odpowiedzi na pytanie, co studiować i po co?

- Łowców głów nie ma - mówi Michał Owsianowski z II LO w Szczecinie, którego spotkaliśmy na Salonie. - Nie żyjemy w Ameryce. O tym, jakie studia wybrać, musimy decydować sami. W tłoku czuć nerwową atmosferę. Rozpoczęło się odliczanie do matury.

Wczoraj w auli Pomorskiej Akademii Medycznej swoją ofertę zaprezentowało 21 szkół wyższych, głównie szczecińskich, ale także Politechnika Koszalińska, Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi i Szkoła Morska w Gdyni. Do założenia munduru i wstąpienia do szkoły wojskowej zachęcało Ministerstwo Obrony Narodowej. Zabrakło Akademii Morskiej w Szczecinie, a Uniwersytet Szczeciński reprezentował tylko Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług.

- W kilka godzin nasze stoisko zostało ogołocone z ulotek, a jest dopiero południe - cieszył się str. hor. Piotr Sowiński z WKU w Szczecin-Podjuchy. - Zachęcamy do wstępowania na uczelnie wojskowe w Gdyni, Dęblinie i Wrocławiu.

Szczeciński Salon Maturzystów to największa akcja informacyjna adresowana do maturzystów. Przez korytarze PAM-u przewinęło się kilka tysięcy młodych ludzi. Przyjechały całe klasy, także spoza Szczecina. Nowości, jakie czekają maturzystów na egzaminie dojrzałości, omawiali pracownicy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Poznania.

- W tym roku niewiele się zmieniło, ale nie wiedziałam, że będzie inny przelicznik punktów z poziomu rozszerzonego na podstawowy - mówiła Iwona Konowalczyk z I LO w Stargardzie Szczecińskim. - Dostaliśmy materiały o tym, z jakich części składa się matura i jakie przedmioty można zdawać.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się seminaria i prezentacje sugerujące, jak się skutecznie uczyć i dobrze przygotować do majowego egzaminu.

Dla maturzystów wrzesień to miesiąc wstępnego wyboru przedmiotów dodatkowych, które chcą zdawać na egzaminie w maju. Wybór przedmiotów maturalnych oznacza de facto wybór kierunku studiów, dlatego decyzja powinna być przemyślana.

- Ja już wybrałam. Będę zdawała biologię, chemię i fizykę na poziomie rozszerzonym - mówiła Magdalena Olechowska z XIV LO w Szczecinie. - Chcę studiować na PAM-ie.

Z frekwencji i zainteresowania cieszyli się organizatorzy salonu: Fundacja Edukacyjna ,,Perspektywy", Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu oraz Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Województwa Zachodniopomorskiego.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net