Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Stypendia i wyprawki dla uczniów

Gazeta Wyborcza, 19.08.2009Do 3 września można ubiegać się o dofinansowanie na zakup podręczników. Wnioski o stypendium socjalne można składać do połowy września

Do 3 września można ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników. Wnioski o stypendium socjalne będą przyjmowane do połowy września.

O wsparcie mogą starać się uczniowie z rodzin, w których rodzinach dochód na osobę nie przekracza 351 zł miesięcznie (netto). Aby otrzymać dofinansowanie, rodzice muszą przedstawić zaświadczenie o wysokości dochodów z zakładu pracy lub zaświadczenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie o korzystaniu z pomocy socjalnej.

Wnioski o pieniądze na wyprawkę można składać w szkołach do 3 września. Kwota zależy od wieku dziecka. Uczniowie pierwszych i drugich klas szkół podstawowych otrzymają po 150 zł; trzecioklasiści mogą liczyć na 170 zł, a rozpoczynający naukę w gimnazjum - 280 zł. Decyzję o przyznaniu dofinansowania podejmuje dyrektor szkoły. Pieniądze będą wypłacane po przedstawieniu faktury zakupu książek.

- Do 3 września należy złożyć jedynie wszystkie dokumenty dotyczące zarobków, więc książki będzie można kupić później - mówi Robert Grabowski z biura informacji Urzędu Miasta w Szczecinie.

15 września mija termin przyjmowania wniosków o stypendium socjalne. Formularze wniosków będą w szkołach i biurze obsługi interesantów w magistracie (dla uczniów, którzy uczą się poza Szczecinem). Nie wiadomo jeszcze, ile wyniesie stypendium. - To zależy od liczby wniosków, które wpłyną do miasta. W ubiegłym roku uczniowie dostawali ok. 110 zł. Stypendium socjalne powinno zostać przeznaczone na cele edukacyjne, czyli zakup pomocy naukowych lub książek - mówi Grabowski.

W roku szkolnym 2008/2009 stypendia socjalne pobierało 2148 uczniów szczecińskich szkół.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net