Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Czołowi finansiści będą dyskutować w Szczecinie

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 10.09.2009Najwybitniejsi naukowcy z całego kraju wezmą udział w konferencji "Finanse 2009. Teoria i praktyka", którą organizuje Uniwersytet Szczeciński. Początek w środę na Zamku Książąt Pomorskich.

Tematem trzydniowej konferencji będą aktualne zjawiska zachodzące we współczesnych finansach oraz perspektywy rozwoju rynków finansowych, jak i samej nauki o finansach. Na zaproszenie prof. Teresy Lubińskiej - kierownika Katedry Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz prof. Adama Szewczuka - kierownika Katedry Finansów Publicznych US, do Szczecina przyjadą ekonomiści z uczelni wyższych z całego kraju oraz szef Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek, prof. Stanisław Owsiak z Rady Polityki Pieniężnej NBP i Krzysztof Pietraszkiewicz ze Związku Banków Polskich.

Konferencja potrwa do piątku. W środę na Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się uroczysty bankiet, podczas którego zostaną wręczone nagrody w II edycji konkursu o nagrodę Komitetu Nauk o Finansach Państwowej Akademii Nauk. W czwartek finansiści będą w zespołach uczestniczyć w dyskusjach panelowych na takie tematy, jak finanse publiczne, finanse przedsiębiorstw, ubezpieczenia, bankowość i rynki finansowe. W czwartek zaplanowano także zebranie Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości. W piątek goście udadzą się na wycieczkę po Szczecinie.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net