Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Nowe szafki nie dla wszystkich 7-latków

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 22.09.2009Tylko w części szczecińskich podstawówek pierwszoklasiści mają własne szafki na książki i przybory. W większości szkół dzieci będą mogły zostawiać swoje rzeczy na półkach.

Tylko w części szczecińskich podstawówek pierwszoklasiści mają własne szafki na książki i przybory.

Szafki to pomysł MEN na odchudzenie tornistrów. Pod koniec sierpnia minister Katarzyna Hall podpisała rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w szkołach. Zgodnie z nim od września wszystkie podstawówki mają obowiązek zapewnienia najmłodszym uczniom miejsca, w którym będą mogli pozostawić podręczniki i szkolne przybory. Na razie nakaz obejmuje pierwszoklasistów. W kolejnych latach - następne roczniki.
Nowe szafki dla każdego pierwszoklasisty będą od poniedziałku mieli uczniowie SP 63 przy ul. Grodzkiej. Władysława Użarowska, dyrektorka szkoły, kupiła 46 nowych drewnianych szafek, w których pierwszaki będą mogły zostawić blok, plastelinę, pisaki, trampki i podręczniki. Meble kosztowały 5 tys. zł.

Ale na taki luksus stać tylko część szczecińskich szkół. Ile? Nie wiadomo, bo wydział oświaty takich statystyk nie prowadzi.

- W naszej szkole jest prawie 200 pierwszaków i zakup nowych szafek byłby ogromnym wydatkiem - mówi Marek Niedzielski, dyrektor SP 16 przy ul. Chobolańskiej. - Tak więc maluchy będą miały szafki w segmentach, które już stały w klasach.

- Istotne jest to, by szkoła zapewniła uczniom możliwość pozostawienia części przyborów szkolnych. Zapewniam, że wszystkie szkoły spełnią ten wymóg - mówi Tomasz Klek z biura informacji szczecińskiego magistratu.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net