Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Policja idzie do szkół dla bezpieczeństwa

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 01.10.2007Konkurs dla młodzieży na film - antyreklamę zachowań patologicznych, konkurs "Bezpieczna szkoła" i akcja "Policyjny dzień bezpieczeństwa" to prewencyjne akcje policji w zachodniopomorskich szkołach

W konkursie "Bezpieczna szkoła" szkoły będą oceniane m.in. pod względem bezpieczeństwa i zabezpieczenia przeciwpożarowego.

- Spośród placówek, które wezmą w nim udział, wybierzemy te najlepsze, którym nadamy prestiżowy tytuł Bezpiecznej Szkoły - wyjaśnia podkom. Marzena Maćkowiak z wydziału komunikacji społecznej KWP w Szczecinie.

Do 30 listopada młodzież może składać filmy na konkurs "Profilaktyka oczami dziecka". Mają to być antyreklamy, m.in. zagrożeń ruchu drogowego i uzależnień. Najlepsze filmy z zeszłorocznej edycji znalazły się na płycie, która trafi do szkół w całym województwie. Policjanci z KWP będą organizować w szkołach "Policyjny dzień bezpieczeństwa". Tegoroczną nowością jest Policyjne Studium Bezpieczeństwa, w ramach którego przez cały rok w weekendy będą odbywać się zajęcia dla nauczycieli. Pieniądze na akcje dał Urząd Marszałkowski.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net