Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Nauczyciel z Pobożniaka pierwszy wśród równych

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 21.10.2009Paweł Kołodziński - nauczyciel filozofii i etyki z "Pobożniaka" otrzymał dziś statuetkę "Pierwszy wśród równych" i 5 tys. zł od prezydenta Szczecina

Nauczyciel z Pobożniaka pierwszy wśród równych

Statuetkę z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznał tradycyjnie prezydent Szczecina. Miejskie obchody święta nauczycieli odbyły się w Teatrze Lalek Pleciuga. 103 nauczycieli i 13 dyrektorów otrzymało nagrody pieniężne (3 tys. zł brutto).

- To nauczyciele, którzy w ubiegłym roku odnieśli największe sukcesy dydaktyczne i wychowawcze. Mieli najlepsze wyniki w nauce, a ich uczniowie wygrywali w konkursach i olimpiadach - tłumaczyła wiceprezydent Elżbieta Masojć odpowiedzialna za szczecińską oświatę.

Primus Inter Pares, czyli Paweł Kołodziejski od 2004 r. przygotował pięciu finalistów i 13 laureatów olimpiady filozoficznej. Brał udział w pracach nad nową podstawą programową nauczania filozofii zleconą przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jest autorem programu nauczania i współautorem podręcznika do etyki.

- Młodzi ludzie tęsknią za dobrem. Jak się go udziela uczciwie i szczerze, to oni je chłoną. Mam szczęście pracować ze wspaniałą młodzieżą - powiedział Paweł Kołodziński chwilę po odebraniu nagrody. - Pozostało mi jeszcze kilka lat do emerytury. Mam nadzieję, że do tego czasu skończę pisać doktorat.

Wyróżnienie w kategorii "Pierwszy wśród równych" i 3 tys. zł nagrody otrzymała Renata Milewicz - nauczycielka wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 12 przy ul. Świętoborzyców.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net