Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Otwarcie nowoczesnego centrum językowego US

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 01.10.2007W akademickim centrum językowym oprócz zajęć dla studentów organizowane będą kursy dla szczecinian i egzaminy certyfikujące.

Akademickie centrum językowe powstało w budynku przy ul. Wawrzyniaka, w którym wcześniej mieścił się instytut socjologii, a później studium praktycznej nauki języków obcych. Remont i adaptacja budynku trwały półtora roku. W rezultacie w centrum na dwóch piętrach mieści się siedem sal dydaktycznych, trzy laboratoria językowe, sala komputerowa i sala konferencyjna dla 100 osób. Centrum ma służyć wszystkim studentom uniwersytetu.

- Część zajęć językowych będzie odbywała się tutaj, część na wydziałach - mówił wczoraj podczas otwarcia centrum rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Waldemar Tarczyński. - Ośrodek ma być impulsem do podniesienia poziomu nauki języków obcych poprzez realizowanie nowych programów nauczania zgodnych ze standardami europejskimi.

W centrum są trzy wygłuszone sale multimedialne, w których studenci będą słuchać lektora przez słuchawki. Część sal na parterze dostępnych jest od zewnątrz, co umożliwi naukę osobom niepełnosprawnym. W piwnicy znajduje się biblioteka i czytelnia obcojęzyczna. Wszystkie sale mają podłączenie do internetu. Zajęcia dla studentów będą się odbywały do godz. 16.

- Mamy ambicje stać się językowym ośrodkiem regionalnym, który będzie prowadził kursy i egzaminy certyfikujące - mówi dr Piotr Wahl, dyrektor centrum.

W budynku przy ul. Wawrzyniaka swoje miejsce znalazł także Ośrodek Języków i Kultury Francuskiej Alliance Francoise, który zajmuje się nauką języka i popularyzacją kultury francuskiej. Ośrodek otrzymał multimedialną tablicę, na której można pisać i wyświetlać obrazy. Zajęcia dla dzieci i dorosłych będą się odbywały popołudniami. Stworzenie Akademickiego Centrum Języków Obcych, w którym będzie pracowało 80 lektorów, kosztowało 4 mln zł. 3 mln zł uniwersytet otrzymał ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net