Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Pieniądze dla zdolnych uczniów

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 10.11.2009203 uczniów z całego województwa dostało stypendia premiera i ministra edukacji narodowej. 185 najlepszym uczniom szkół średnich prezes rady ministrów przyznał po 2580 zł. To nagroda za średnią ocen sięgającą co najmniej 4,75 oraz "dodatkowe osiągnięcia".

Pieniądze dla zdolnych uczniów

Wśród nagrodzonych byli m.in. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim. Mieli nie tylko dobre oceny, ale też zasłużyli się pomagając rodzinom ofiar kwietniowego pożaru hotelu socjalnego w tym mieście: Mateusz Olech poprowadził koncert charytatywny "Solidarni z Kamieniem Pomorskim", a Wioletta Cwenarkiewicz zbierała koce, jedzenie i pieniądze dla pogorzelców.

Stypendium premiera odebrała też Paulina Serokos, niewidoma licealistka z Wolina. - Na co dzień korzystam z maszyny brajlowskiej i komputera z programem głośnomówiącym. Nauczyciele wiele rzeczy mi muszą dyktować, ale nauka nie sprawia mi problemu - mówiła Paulina.

18 uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym mieli wybitne osiągnięcia naukowe, otrzymali wczoraj jednorazowe stypendia ministra edukacji narodowej (3,2 tys. zł). To laureaci międzynarodowych i krajowych olimpiad wiedzy. Wśród nagrodzonych jest 13 szczecinian, w tym 11 uczniów najlepszego w Polsce LO nr 13.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net