Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szczecińskie Dni Techniki

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 17.11.2009Jak zachęcić młodzież do studiowana kierunków technicznych? Jak pomóc młodym naukowcom odnieść sukces? Odpowiedzi na te pytania będą szukać laureaci Zachodniopomorskich Nobli podczas debaty "Drogi karier twórczych inżynierów".

Dyskusja na wydziale technologii i inżynierii chemicznej ZUT (ul. Pułaskiego 10) odbędzie się we wtorek (godz. 16), pierwszego dnia Szczecińskich Dni Techniki. Impreza odbywa się już po raz 40. Temat tegorocznej edycji to "Młode kadry inżynieryjno-techniczne dla rozwoju miasta i regionu".

W środę o roli młodych inżynierów w rozwoju kraju i regionu mówić będą naukowcy z Niemiec oraz Rosji (wydział technologii i inżynierii chemicznej ZUT, godz. 12). Czwartek będzie poświęcony szczecińskim firmom i nowym technologiom. Tego dnia odbędzie się m.in. debata na temat miejsca młodej kadry inżynieryjnej w realizacji strategii miasta z udziałem m.in. dr Marka Tałasiewicza, prof. Dariusza Zarzeckiego i Jacka Piechoty (sala 214 wydziału ekonomicznego ZUT, ul. Żołnierska 47, godz. 14.30). Na czwartek zaplanowano też konferencję "Problemy komunikacyjne Szczecina - innowacyjność w transporcie", którą organizuje Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP (sala sesyjna rady miasta, godz. 10-15). Szczegółowy program Szczecińskich Dni Techniki znajduje się na www.sdt.not.szczecin.pl.

Organizatorami imprezy są: Oddział Szczeciński Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Region Zachodniopomorski Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net