Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Najsłabsi gimnazjaliści pójdą na korki

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 17.11.2009Na zajęcia pozalekcyjne z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych gimnazja na wsiach i w małych miastach dostaną ponad 3 mln zł.

Ponad 3 mln zł na zajęcia pozalekcyjne z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych dostaną gimnazja na wsiach i w małych miastach w Zachodniopomorskiem.

Pieniądze trafią do 69 gimnazjów w małych miejscowościach i miasteczkach, które osiągają najsłabsze wyniki w nauce. Program "Moje gimnazjum - moja szansa" obejmie prawie 2,4 tys. uczniów w 57 gminach województwa. Pieniądze - ponad 3 mln zł, zostaną przeznaczone na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii z zastosowaniem specjalnie opracowanego programu dydaktycznego, wykorzystującego założenia nowej podstawy programowej. Przez 345 nauczycieli zostanie przeprowadzonych 21,8 tys. godzin zajęć.

- Naszym celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów z obszarów wiejskich i małych miast. Projekt zakłada podniesienie średnich wyników punktowych z egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno-przyrodniczej - mówi Grzegorz Szczudło z wydziału wspomagania i strategii edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

W ramach programu gimnazjaliści, mający problemy w nauce, otrzymają także indywidualną opiekę pedagogiczno-psychologiczną. Organizowane będą także wyjazdy edukacyjne na zachodniopomorskie uczelnie wyższe.

Projekt otrzymał dofinansowanie z programu Kapitał Ludzki i będzie realizowany w latach 2009-2011.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net