Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Co wykazała kontrola w kuratorium?

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 10.12.2009Wojewoda już wie. Wie także kurator oświaty, który od 1 grudnia czyta raport pokontrolny. Gdy złoży pod nim podpis, dowie się także opinia publiczna. Kuratorowi został tydzień, ale może mieć uwagi

Co wykazała kontrola w kuratorium?

Przez ponad miesiąc pracownicy Urzędu Wojewódzkiego sprawdzali m.in. wykorzystanie mienia publicznego, procedury przetargów publicznych oraz politykę kadrową kuratora.

- Pan kurator od momentu odebrania protokołu pokontrolnego ma 14 dni na zapoznanie się z nim i podpisanie go. Jeżeli nie zgodzi się z wynikami kontroli, będzie miał prawo wnieść swoje uwagi, a wojewoda będzie musiał je przeanalizować. Po podpisaniu protokołu przez stronę kontrolowaną powstaną zalecenia pokontrolne. Po zakończeniu tej procedury informacje o wynikach kontroli trafią do mediów - informuje Agnieszka Muchla, rzeczniczka wojewody.

Kontrola w zachodniopomorskim kuratorium oświaty rozpoczęła się pod koniec października po publikacji w "Gazecie Wyborczej" ("Kurator i jego dwór", 26 października 2009) na temat zatrudniania w kuratorium członków nowogardzkiej Platformy Obywatelskiej oraz wykorzystywania przez kuratora Artura Gałęskiego służbowej skody superb do celów prywatnych. Kontrola objęła także Dom Nauczyciela, w którym nocował ojciec zachodniopomorskiego wojewody Andrzej Zydorowicz po zaniżonych stawkach (pisaliśmy o tym w artykule "Tanie spanie dla papy wojewody" z 6 listopada), a na stanowisku specjalistki ds. marketingu zatrudniona była siostra kuratora.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net