Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szóstoklasiści na starcie do najlepszych szkół

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 17.02.2010W poniedziałek rozpoczęła się rekrutacja do szczecińskich gimnazjów bezrejonowych. W sześciu szkołach na najzdolniejszych uczniów czeka 480 miejsc.

To pierwszy etap rekrutacji uczniów kończących w tym roku szkoły podstawowe.

Od 15 do 26 lutego można składać podania w sześciu szkołach, które oferują bardziej urozmaicony program, więcej godzin wybranych przedmiotów, lekcje w językach obcych.

To Gimnazjum nr 14 z oddziałami dwujęzycznymi (w ZSO nr 4 przy ul. Romera), Gimnazjum nr 16 (przy renomowanym XIII LO), Gimnazjum nr 32 z oddziałami dwujęzycznymi (ZSO nr 2, ul. Kopernika), Gimnazjum nr 42 z oddziałami dwujęzycznymi (ZSO nr 6, przy pl. Mariackim), Gimnazjum nr 46 (z oddziałami dwujęzycznymi, ZSO nr 1, przy ul. Ofiar Oświęcimia) i katolickie gimnazjum im. św. Stanisława Kostki (pl. św. Ottona).

O przyjęciu zdecyduje świadectwo z klasy piątej, wyniki na półrocze z klasy szóstej, dodatkowe osiągnięcia, m.in. na konkursach przedmiotowych, a także wynik testów, które zaplanowano na pierwszą połowę marca. W Gimnazjum nr 16 odbędzie się np. sprawdzian z matematyki i test z wiedzy ogólnej, w pozostałych - m.in. testy predyspozycji językowych.

Szczegółowe informacje rekrutacji - na stronie www.nabor.pcss.pl/szczecin. Listy przyjętych kandydatów zostaną ogłoszone 23 marca, o godz. 16.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net