Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Uczelnie przedłużają nabór

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 14.07.2010Trwa rekrutacja na wyższe uczelnie. Na wielu kierunkach są jeszcze wolne miejsca. W październiku naukę w Szczecinie rozpocznie kilkanaście tysięcy nowych studentów.

Nabór odbywa się za pośrednictwem internetu. 8 i 9 lipca opublikowano listy zakwalifikowanych do drugiego etapu naboru. Komplet dokumentów (świadectwo, zaświadczenia o udziale w konkursach i olimpiadach) trzeba dostarczyć komisjom rekrutacyjnym na wydziałach do 15 (Uniwersytet Szczeciński) lub 16 lipca (Akademia Morska). Ostateczne wyniki rekrutacji będą pod koniec miesiąca. Maturzyści, którzy się nie zakwalifikują, mogą dostarczyć oświadczenie o chęci podjęcia studiów, gdyby zwolniło się miejsce. Albo zmienić kierunek. Wolne miejsca są na wszystkich uczelniach.

Italianistyka? Geografia?

Uniwersytet Szczeciński zachęca do studiowania m.in. fizyki, filologii polskiej i kulturoznawstwa ze specjalnością nauczycielską, teologii, filozofii (specjalność - wiedza o kulturze). Drugi nabór (do 1 sierpnia) ogłoszono na matematykę, biotechnologię, mikrobiologię, geografię, oceanografię, ekonomię na wydziale zarządzania i ekonomiki usług, pedagogikę specjalną, politologię, italianistykę z elementami studiów nad chrześcijaństwem.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net