Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Rekrutacja na Uniwersytet Szczeciński trwa

Szczeciński Informator Edukacyjny, 14.07.2010Wciąż można rejestrować się na studia na US.

Rekrutacja na Uniwersytet Szczeciński trwa

UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI
BIURO PROMOCJI I INFORMACJI US
 

AL. PAPIEŻA JANA PAWŁA II 22a, POK. 108,  70-453 SZCZECIN,
TEL. (+4891) 444-11-92, FAX.(+4891) 444-11-93,

Szczecin, dn. 9. 07. 2010 r.

 

Szanowni Państwo,

Zakończył się pierwszy etap postępowania rekrutacyjnego na US polegający na rejestracji na studia I stopnia i jednolite magisterskie. Kandydaci, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego w ciągu siedmiu dni muszą złożyć komplet dokumentów komisjom rekrutacyjnym na swoich wydziałach. Ostateczny wynik rekrutacji poznają 28 lipca. Kandydaci niezakwalifikowani, którzy dostali informację, że mają taką możliwość, mogą w ciągu siedmiu dni dostarczyć komisjom oświadczenia o chęci podjęcia studiów, gdyby zwolniło się miejsce lub wybrać kierunek, na który został przedłużony nabór lub ogłoszony drugi nabór.

 

Wciąż można rejestrować się na studia na US. Nabór przedłużony został m.in. na filozofię ze specjalnością wiedza o kulturze studia pierwszego stopnia na Wydziale Humanistycznym, makrokierunek filologia polska i kulturoznawstwo ze specjalnością nauczycielską studia pierwszego stopnia na Wydziale Filologicznym, fizykę studia pierwszego stopnia na Wydziale Matematyczno-Fizycznym, teologię studia jednolite magisterskie na Wydziale Teologicznym oraz makrokierunek informatyka ekonomiczna i pedagogika - specjalność : informatyka ekonomiczna i pedagogika wczesnoszkolna oraz przedszkolna na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

 

Uniwersytet Szczeciński ogłosił też drugi nabór na pozostałe miejsca w limicie na dany kierunek. Dzięki temu kandydaci mogą się zapisywać m.in. na matematykę (kierunek zamawiany) studia pierwszego stopnia na Wydziale Matematyczno-Fizycznym, pedagogikę specjalną czy politologię studia pierwszego stopnia na Wydziale Humanistycznym, filologię polską na Wydziale Filologicznym, biotechnologię czy mikrobiologię studia pierwszego stopnia na Wydziale Nauk Przyrodniczych, geografię czy oceanografię studia pierwszego stopnia na Wydziale Nauk o Ziemi, ekonomię czy zarządzanie studia pierwszego stopnia na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług, informatykę i ekonometrię - specjalność: informatyka gospodarcza (studia polsko-niemieckie WIESMAR) – studia pierwszego stopnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania lub italianistykę z elementami studiów nad chrześcijaństwem -  studia pierwszego stopnia na Wydziale Teologicznym. Pełny wykaz kierunków, na które można aplikować znajduje się na stronie głównej US - www.us.szc.pl .

 

Najwięcej osób dotąd zarejestrowało się na: studia I stopnia, kierunek filologia, specjalność filologia angielska; jednolite magisterskie na kierunku psychologia oraz studia stacjonarne I stopnia na kierunku pedagogika, specjalność wczesnoszkolna i przedszkolna. Dużą popularnością cieszą się też studia I stopnia na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna,  pedagogika ze specjalnością pedagogika opiekuńcza i resocjalizacyjna, turystyka i rekreacja na Wydziale Nauk o Ziemi oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej ze specjalnością edukacja informatyczna, czyli kierunek, który ma być realizowany już w Akademii Sztuki.

 

Kandydaci na studia I stopnia i jednolite magisterskie, na które US przedłużył nabór lub ogłosił drugi nabór, mogą do 1 sierpnia rejestrować się w systemie ERK. Informacje o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu do drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego  dla tej grupy kandydatów będą opublikowane i wysłane zainteresowanym, którzy dokonali pełnej rekrutacji 5 sierpnia, a ostateczne decyzje o przyjęciu na studia kandydaci ci otrzymają 25 sierpnia.

 

Wciąż trwa rejestracja kandydatów na studia stacjonarne II stopnia. Zakończy się 1 sierpnia. Rejestracja na studia niestacjonarne rozpocznie się 17 lipca i potrwa do 1 sierpnia.

 

Marika Gołda
Rzeczniczka US


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net