Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

180 szkół i przedszkoli do remontu

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 23.07.2010Przebudowa sali gimnastycznej, wymiana okien i instalacji, malowanie - w szkołach sezon na remonty. W sumie na inwestycje oświatowe miasto przeznaczyło w tym roku 120 mln zł, o 50 mln więcej niż rok temu

180 szkół i przedszkoli do remontu

Największa inwestycja - przebudowa basenu i hali w Centrum Kształcenia Sportowego na os. Słonecznym - dobiega już końca (we wrześniu ma być gotowa). Prace trwały rok. Koszt - 12 mln zł. Duże inwestycje również w II Liceum Ogólnokształcącym (modernizacja klasopracowni w związku z przygotowaniami do międzynarodowej matury), LO z oddziałami integracyjnymi (montaż windy), Gimnazjum nr 5 (przełożenie dachu) oraz w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych (dawne TME) - gruntowny remont sali gimnastycznej. Gruntowny również dosłownie, bo obejmuje m.in. wykonanie izolacji i obniżenie posadzki.

- Nowy parkiet zostanie ułożony na stelażu, więc trzeba było obniżyć posadzkę - tłumaczy Jarosław Radzikowski, kierownik administracyjny szkoły. - Żeby zabezpieczyć mury przed wilgocią, wykonano nawierty na specjalny płyn, a z zewnątrz wykonano izolację pionową. Wcześniej podłoga była kilka razy zalewana podczas obfitych opadów
Remont znajdującej się na poziomie piwnicy sali obejmuje też przebudowę znajdujących się obok pomieszczeń i korytarza oraz wymianę instalacji elektrycznej, kanalizacyjnej, grzewczej oraz zakup wyposażenia. Przeznaczono na to w sumie ponad 800 tys. zł.

- Montowany jest m.in. nowoczesny system wentylacji i nawiewu powietrza. Centrala wentylacyjna znajdzie się w górnej części budynku, więc instalacją obejmiemy też szkolną aulę - dodaje Radzikowski.

Sale gimnastyczne remontowane są również w trzech innych szkołach, kotłownie w czterech. W kilkudziesięciu szkołach zaplanowano malowanie, wymianę okładzin ściennych i podłogowych, wymianę części instalacji. Te prace prowadzone są w ramach bieżącej konserwacji. W 78 szkołach i przedszkolach wstawione zostaną nowe okna (jest na to ponad 3 mln zł), na dziewięciu budynkach naprawiony lub wymieniony zostanie dach, w 25 przedszkolach i podstawówkach powstaną nowe lub zostaną zmodernizowane istniejące już place zabaw. 6 mln zł pójdzie na docieplanie.

Na liście oświatowych inwestycji znajdują się także duże projekty realizowane częściowo ze środków unijnych, m.in. 11 orlików, budowa Euroregionalnego Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej przy ul. Przestrzennej, zakup wyposażenia do pracowni Zespołu Szkół Ogrodniczych.

W sumie inwestycje oświatowe obejmą w tym roku 180 placówek na kwotę 120 mln zł.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net