Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Co muszą wiedzieć maturzyści anno Domini 2011

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 28.09.2010Jakie przedmioty wybrać, jak dobrze zdać maturę i dostać się na wymarzony kierunek studiów? Odpowiedzi na te pytania usłyszą absolwenci szkół na Salonie Maturzystów Perspektywy 2010.

Co muszą wiedzieć maturzyści anno Domini 2011

To część większej akcji, która odbyła się (lub odbędzie) w najważniejszych akademickich ośrodkach w kraju. W budynku Wydziału Humanistycznego US przy ul. Krakowskiej 71-79 dziś i jutro (w godz. 8.30-15.30) przyszli maturzyści mogą dowiedzieć się wszystkiego na temat punktacji na egzaminie maturalnym, zasadach rekrutacji na studia. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przygotowała informacje o wynikach tegorocznej matury oraz o tym, na co warto zwrócić uwagę podczas przygotowań do egzaminów z języka polskiego, języków obcych i matematyki w 2011 r.

Ofertę edukacyjną przedstawią nie tylko uczelnie szczecińskie, lecz również np. z Warszawy (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) i Poznania (Uniwersytet Ekonomiczny, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa).

W 2008 r. salon w Szczecinie odwiedziło ok. 10 tys. młodych ludzi. W tym roku ma być podobnie.

- Liczymy na obecność ponad połowy wszystkich maturzystów ze szkół w regionie. Staramy się dotrzeć do uczniów z powiatów i wsi - mówi dr inż. Stanisław Walicki, dyrektor Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Uczestnicy Salonu, którzy wypełnią formularz (na stronie www.salonmaturzystow.pl) lub pisemną ankietę, otrzymają bezpłatny egzemplarz "Informatora dla maturzystów 2011".

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net