Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Studenci ZUT poznają nowe technologie HP

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 04.10.2010Jedyne w Polsce Centrum Edukacji i Badań HP powstało w Szczecinie. Nowoczesne laboratorium informatyczne działa od czwartku na wydziale informatycznym ZUT

Centrum powstało w ramach programu edukacyjnego Międzynarodowego Instytutu Technologicznego HP. - To miejsce, gdzie studenci mogą szkolić się oraz poznawać najnowsze technologie - wyjaśnia dr Grzegorz Śliwiński, kierownik centrum. - Po zakończeniu szkoleń będą mogli uzyskać specjalne, zatwierdzone przez Hewlett-Packard, certyfikaty umiejętności. Zdobędą umiejętności, które przygotują ich do zawodu i ułatwią start na rynku pracy.

Szczecińskie centrum badawcze jest jedyną w Polsce tego typu placówką firmy HP. - Chcemy, by nasi studenci mieli nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną - mówi dziekan wydziału informatyki ZUT prof. Antoni Wiliński.

- Wirtualizacja pozwala na otworzenie wielu systemów operacyjnych na jednym komputerze. Można np. pracować na trzech różnych Windowsach jednocześnie - tłumaczy konkrety Śliwiński.

Rozmowy z HP na temat centrum rozpoczęły się pod koniec 2008 r. W kwietniu zeszłego roku HP przekazał wydziałowi informatyki 80 tys. dolarów. Ponad 50 tys. poszło na zakup sprzętu, m.in. komputerów, serwerów, tzw. macierzy dyskowej i routera. Pozostałą część zainwestowano w szkolenia pracowników.

Oferta edukacyjna centrum przewiduje ok. 20 różnych kursów - m.in. zarządzania systemami operacyjnymi, administrowania siecią, wdrażania wirtualnej infrastruktury w przedsiębiorstwach czy projektowania bezpiecznych sieci.

Zdaniem prezesa HP Polska Pawła Czajkowskiego inwestycja firmy w przedsięwzięcie na pewno się zwróci. - Studenci, którzy zamierzają u nas pracować, będą do tego lepiej przygotowani - wyjaśnia.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net