Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Przedszkolaki na pływalnie

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 06.12.2010Około 300 maluchów ma wziąć udział w pilotażowym projekcie "Umiem pływać"

Przedszkolaki na pływalnie

Zostanie on uruchomiony w przyszłym roku, w ramach programu Powszechnej Nauki Pływania, który do tej pory realizowany był wśród uczniów szczecińskich szkół podstawowych. Cel - to nauka podstawowych technik pływackich oraz popularyzacja zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego. - Dzięki temu dzieci już od najmłodszych lat oswajają się z wodą, zdobywają i doskonalą umiejętności pływackie - mówi Grzegorz Janowski z wydziału oświaty szczecińskiego magistratu. - Wśród nich znaleźć się mogą potencjalni przyszli mistrzowie tej dyscypliny. Program ten ułatwia też poszukiwania młodych talentów.

W programie PNP uczestniczy blisko 2 tys. uczniów z 31 szkół i placówek oświatowych. - Realizowany jest w klasach: pierwszych (20 godz.), drugich (15 godz.) oraz trzecich i czwartych (10 godz.) - wyjaśnia zastępca prezydenta miast ds. oświaty Elżbieta Masojć.

Pilotażowy projekt "Umiem pływać" skierowany do przedszkolaków (4-6 latków) ruszyć ma w styczniu i objąć ma ok. 300 maluchów.

- Coraz więcej osób zapisuje swoje pociechy na basen, zwłaszcza ten na os. Słonecznym, który jest idealnie dostosowany do potrzeb dzieci [pływalnia ma podnoszone dno] - mówi dyrektor działającego tam Centrum Kształcenia Sportowego Maciej Parobczy. - To właśnie spowodowało, że postanowiliśmy program poszerzyć o przedszkolaki. Kierujemy go do wszystkich dzieci, zwłaszcza tych, które nigdy nie miały kontaktu z tym sportem.

Około półgodzinne zajęcia dla maluchów odbywać się będą raz w tygodniu, na początku na pływalni przy ul. Rydla.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net