Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego zakładają radio

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 22.01.2011Na Uniwersytecie Szczecińskim powstaje radio internetowe. - Szukamy osób kreatywnych, z pasją i zaangażowaniem, które chcą zrealizować swoje pomysły na antenie - zachęca przedstawicielka samorządu studenckiego US Aneta Zaród.

Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego zakładają radio

Internetowe radio US to pomysł dr. Mariusza Dramskiego, wykładowcy wydziału zarządzania i ekonomiki usług US, który zajmuje się technikami informacyjnymi. - Jakiś czas pracowałem na uniwersytecie w Bydgoszczy, gdzie takie radio istniało. Prowadził je mój kolega wraz z grupką studentów - opowiada Dramski. - Po przyjeździe do Szczecina stwierdziłem, że fajnie byłoby mieć coś takiego tutaj, bo taka aktywność na pewno jest dla studentów atrakcyjna.

Projekt radia na WZiEU pojawił się w listopadzie zeszłego roku. Początkowo ograniczać miał się tylko do studentów tego wydziału, ale ze względów organizacyjnych studenci z ul. Cukrowej do współpracy zaprosili kolegów z pozostałych wydziałów uniwersytetu. - Chcemy stworzyć coś trwałego, co przetrwa długie lata, dlatego do współpracy zgłaszać mogą się studenci wszystkich roczników - mówi dr Dramski.

Od tygodnia na US trwa akcja promocyjna radia. - Poszukujemy chętnych do współpracy: osób kreatywnych, z pasją i zaangażowaniem, którzy chcieliby realizować swoje pomysły na antenie - zachęca Aneta Zaród, przewodnicząca rady samorządu studenckiego WZiEU. - Na razie jest nas 12 osób. Poza studentami ekonomii są też osoby z wydziału filologicznego, humanistycznego czy nauk o Ziemi.

Jakie mają pomysły, by przyciągnąć słuchaczy? - W planach jest audycja o podróżach, kulturze studenckiej czy program pt. "Poznaj swojego wykładowcę od ludzkiej strony" - wylicza Aneta. - Na pewno będzie dużo informacji o koncertach, wystawach i innych wydarzeniach. Nie zabraknie też muzyki.

Chętni zgłaszać mogą się mailem: samorzad.wzieu@gmail.com.

Siedziba radia mieścić będzie się na WZiEU. - Początkowo nadawać będziemy pewnie 2-3 razy w tygodniu po kilka godzin, potem rozszerzymy to - mówi Zaród. - Jak wszystko pójdzie dobrze, ruszymy na przełomie marca i kwietnia.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net