Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Miejsca na "Feriadę" rozeszły się w trzy minuty

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 03.02.2011Ostatnie wolne miejsca na zimowe półkolonie dla dzieci zostały już tylko w kilku szczecińskich szkołach

Miejsca na

W tym roku ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim potrwają od 14 do 25 lutego. Płatne zajęcia dla uczniów organizuje dziewięć szczecińskich szkół oraz Pałac Młodzieży w Szczecinie.

Zapisy trwały od pierwszej połowy stycznia. Większości placówek nie ma już wolnych miejsc. Rodzice, którzy nie zapisali jeszcze swoich pociech na półkolonie, skorzystać mogą m.in. z oferty Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Felczaka. - Na pierwszy turnus (14-18 lutego) zostało jeszcze pięć miejsc, a na drugi (21-25 lutego) 15 - mówi opiekunka szkolnej świetlicy Maria Grądek.

Jakie atrakcje przygotowali dla swoich podopiecznych? - Będzie masa wycieczek, m.in. na Lodogryf, do Pleciugi, na Gubałówkę i do kina. Pojedziemy też na basen do Gryfina - wylicza Grądek. - Poza tym dzieci zajęcia będą miały także w szkole, m.in. warsztaty plastyczne czy teatralne.

Cena turnusu 140 zł. W to wliczone są wszystkie wyjścia i dwa posiłki: drugie śniadanie i obiad.

30 wolnych miejsc czeka na dzieci w Szkole Podstawowej nr 74 przy ul. Seledynowej. - Planujemy wyjścia do kina i kręgielni, wyjazd na basen oraz rajdy po Puszczy Bukowej, a także gry i zabawy sportowe - opowiada wicedyrektorka szkoły Dorota Grygiel. - Zapewniamy też posiłki, a zajęcia wykupić można na tydzień albo na dwa.

Jednodniowy koszt półkolonii w SP 74 wynosi 12 zł.

Dzieci zapisać można też na zimowisko do Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Młodzieży Polskiej, gdzie dostępnych jest jeszcze 50 miejsc.

Miejsc nie ma już natomiast w Pałacu Młodzieży. Elektroniczna rekrutacja na stronie internetowej placówki ruszyła w poniedziałek o 8 rano. - Wszystkie miejsca, czyli 180, rozeszły się w trzy minuty. Liczyły się więc sekundy i refleks rodziców - mówi Iwona Szary, wicedyrektor Pałacu. - Rodzice, którzy mają doświadczenie z poprzednich lat i wiedzą, że u nas zawsze jest wielkie obłożenie na "Feriadę", po prostu się przygotowali. Wcześniej założyli sobie konto potrzebne do rejestracji i od rana czekali przed komputerem.

Internetowa rekrutacja na tegoroczną "Feriadę" w Pałacu Młodzieży po raz pierwszy wprowadzona została właśnie w tym roku. - Zrobiliśmy to na prośbę rodziców, którzy denerwowali się staniem w długich kolejkach, a takie zawsze się tworzą przed każdym zimowiskiem - wyjaśnia wicedyrektor i dodaje, że nabór potrwa do środy, a rodzice mogą zapisywać dzieci na listę rezerwowych. - Ktoś może nie zapłacić w terminie za zajęcia, inny zrezygnuje, albo dziecko zwyczajnie się rozchoruje, wtedy miejsce się zwolni. Trzeba tylko na bieżąco obserwować naszą stronę internetową; gdy zwolnią się miejsca, to informacja się tam pojawi.

Turnus w Pałacu Młodzieży kosztuje 70 zł.

We wszystkich szkołach półkolonie rozpoczną się w poniedziałek 14 lutego i potrwają do piątku 25 lutego. Wyjątkiem jest SP 35 przy ul. Świętoborzyców, gdzie zajęcia skończą się 23 lutego.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net