Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Inauguracja roku na Akademii Morskiej

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 08.10.2007- Już teraz czekają na was najlepsi armatorzy - zapewnił studentów rektor prof. Bolesław Kuźniewski

Inauguracja roku na Akademii Morskiej
Inauguracja na AM odbyła się w sobotę tradycyjnie u stóp Wałów Chrobrego. W mundurach przed trybuną honorową stanęli studenci starszych lat i ci, którzy zaczynają właśnie pierwszy rok studiów.

Rektor Kuźniewski roztaczał przed nimi plany na przyszłość zapewniając, że Akademia pozwoli im na zdobycie atrakcyjnej i pewnej pracy. - Będziecie studiować na nowoczesnej uczelni pracującej dla potrzeb gospodarki morskiej, która zajmuje ważne miejsce w gospodarce światowej - mówił do studentów. - Już teraz czekają na was pracodawcy, a wśród nich najlepsi i najbardziej znani armatorzy z całego świata.

O przyszłości morskiej branży rektor mówił: - Istnieje pilna konieczność odbudowania świadomości morskiej w naszym kraju, aby Polska mogła rozwijać gospodarkę morską zgodnie z polityką UE i współpracować z Unią przy rozwiązywaniu problemów.

Jego zdaniem wielką szansą jest perspektywa budowy w Zachodniopomorskiem terminalu do przeładunku transportowanego statkami płynnego gazu, czyli tzw. gazoportu w Świnoujściu. - Nadaje ona naszej gospodarce morskiej strategiczne znaczenie - stwierdził. - Po ukończeniu studiów będziecie pracować nie tylko na terenie Polski, ale w całej Europie dla potrzeb globalnej gospodarki morskiej.

Na szczecińskiej Akademii Morskiej studiuje obecnie 3,6 tys. studentów. Pierwszy rok nauki rozpoczęło właśnie 570 z nich. Co ciekawe, większość tegorocznych "pierwszaków" to kobiety - jest ich aż 330. Kształcą się na trzech wydziałach i czterech kierunkach.

Za kilka dni świeżo upieczeni studenci rozpoczną tzw. dni adaptacyjne na uczelni.

- Będą to zajęcia z pracodawcami z branży gospodarki morskiej - mówi rzecznik uczelni Katarzyna Opalińska. - Powiedzą im, na co w trakcie studiowania zwrócić uwagę, żeby potem dostać pracę w dobrych firmach.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net