Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Wykładowcy uczelni pomogą z matmy przed maturą

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 17.02.2011Bezpłatne korepetycje z matematyki dla tegorocznych maturzystów rozpoczęły się wczoraj w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie. Swoją pomoc niebawem zaoferuje także Akademia Morska.

Wykładowcy uczelni pomogą z matmy przed maturą

Matematyczne korepetycje w formie warsztatów odbywają się na szczecińskim wydziale ekonomicznym Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Trwać będą przez całe ferie, czyli do 25 lutego. Pierwszym etapem był test kwalifikacyjny, na podstawie którego młodzież przydzielona zostanie do odpowiednich grup. Wczoraj pisało go ponad 360 osób.

- Test pozwoli nam zakwalifikować uczniów do właściwej ze względu na poziom grupy - wyjaśnia Edyta Mołoń, pełnomocnik rektora ds. PR WSB. - Będą dwie grupy na poziomie podstawowym i jedna o profilu rozszerzonym.

Korepetycje odbywać się będą od poniedziałku do piątku, po dwie godziny dziennie. Prowadzą je wykładowcy uczelni.

- Zajęcia mają przygotować młodzież do zdania matury z matematyki, dlatego nauczyciele skupią się na zadaniach i ćwiczeniach, które pojawiają się teraz na egzaminach - mówi Mołoń. - Uczniowie pracować będą raz samodzielnie, raz grupowo. Jeżeli będą chcieli, to na zakończenie przeprowadzimy im taką próbną maturę.

Mimo że test odbył się wczoraj, to chętni nadal mogą się zgłaszać (al. Wojska Polskiego 128, godz. 10-12, 12-14 i 14.30-16).

Na podobny, bezpłatny kurs zapisać będzie można się też na Akademii Morskiej.

- Jego celem jest przede wszystkim powtórzenie i usystematyzowanie zdobytej do tej pory wiedzy - wyjaśnia rzeczniczka AM Katarzyna Opalińska. - Pracując dostatecznie długo i systematycznie z wykładowcą, który uporządkuje wiadomości, maturzysta zobaczy, że nie ma się czego bać i jest w stanie zdać maturę.

W zeszłym roku na kurs przygotowujący do egzaminu maturalnego z matematyki zapisało się ok. 500 osób. Tyle samo miejsc Akademia przygotowała w tym roku.

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu, a cały kurs potrwa od marca do połowy kwietnia. Zapisać można się tylko i wyłącznie na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 28 lutego o godz. 17 w budynku Akademii Morskiej przy ul. Szczerbcowej 4.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net