Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Kto chce uczyć polskiego w Schwedt?

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 03.03.2011Magistrat poszukuje nauczyciela, który będzie uczyć niemiecką młodzież języka polskiego. Dokumenty można składać do 7 marca.

Nabór na stanowisko ogłosił Urząd Miasta w Szczecinie. To efekt porozumienia zawartego przez miasto z władzami województwa, które wspierają nauczanie języka polskiego w szkołach Brandenburgii.

- Nauczyciel zatrudniony zostanie przez dyrekcję Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Szczecinie, ale obowiązki pedagogiczne wykonywać będzie jedynie w szkołach niemieckich - wyjaśnia Robert Grabowski z biura prasowego szczecińskiego magistratu. - Zatrudniony zostanie na czas określony, czyli do końca sierpnia 2011 r.

Polski nauczyciel pracować będzie w dwóch placówkach w Schwedt: w Grundschule (szkoła podstawowa) "Bertolt Brecht" oraz Gesamtschule "Talsand". W pierwszej z nich zajmie się prowadzeniem zajęć z polskiego jako języka spotkań dla uczniów trzecich i czwartych klas, a odbywać się będą raz w tygodniu (trzy godziny).

Starsi uczniowie ze szkoły "Talsand" z klas 7-13 polskiego uczyć się będą jak każdego innego języka obcego. Zajęcia odbywać się będą trzy razy w tygodniu, w sumie 12 godzin nauki.

Poszukiwany nauczyciel musi być po polonistyce, najlepiej ze specjalnością językoznawczą i nauczycielską lub po filologii germańskiej. Język niemiecki musi znać co najmniej na poziomie komunikatywnym.

Na jakie zarobki można liczyć?

- Temu nauczycielowi będzie przysługiwało polskie wynagrodzenie zasadnicze, w zależności od stopnia awansu zawodowego, plus dodatki - mówi Grabowski. - M.in. stażowy i motywacyjny (jego wysokość określi dyrektor ZSO nr 6). Będzie mógł też rozliczać delegacje służbowe i tzw. diety w ramach zwrotu kosztów.

Pracą nauczyciela języka polskiego w niemieckich szkołach zainteresowało się już siedem osób, m.in. ze Szczecina, Poznania, Świnoujścia i Stargardu Szczecińskiego. Oferty (CV, list motywacyjny, ksero dokumentów potwierdzających kwalifikacje) przyjmuje wydział oświaty Urzędu Miasta osobiście lub listownie.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net