Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Otwarcie Wolińskiego Parku Dinozaurów

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 29.04.2011Piknik, konkursy pod hasłem "Między nami jaskiniowcami", park linowy, bungee, a przede wszystkim galeria naturalnej wielkości modeli prehistorycznych stworzeń - wszystko z okazji otwarcia Wolińskiego Parku Dinozaurów.

Woliński Park Dinozaurów powstał w Dargobądzu na Wyspie Wolin (2 km od samego miasteczka). To miejsce aktywnego wypoczynku, gdzie zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych ma być połączone z wieloma atrakcjami i rozrywką na świeżym powietrzu. Park zajmuje obszar 10 hektarów. Jest w nim ścieżka edukacyjna, muzeum, sklep z pamiątkami oraz park rozrywki, połączony z bazą noclegowo-gastronomiczną. W parku rozrywki jest park linowy, kolejka torowa, kule wodne, możliwość skoku na bungee, quady, gokarty, kraina dmuchanych zjeżdżalni. Między tym wszystkim stoi 50 dinozaurów naturalnej wielkości (docelowo ma być ich ponad 100).

Wybierając się w podróż ścieżką edukacyjną zobaczymy nie tylko gady, ale też obejrzymy muzeum z eksponatami, które przeniosą nas miliony lat wstecz, do najciekawszych lat ewolucji życia na Ziemi.

Imprezę poprowadzi Krzysztof Skiba - Skibozaurus.

Otwarcie w niedzielę o godz. 10. Bilety 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 59 zł (bilet rodzinny - dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci do lat 12). Park można zwiedzać codziennie w godz. 9-21.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net