Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Konkurs na dyrektora "muzyka" nierozstrzygnięty

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 29.04.2011Żaden z kandydatów na szefa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nie uzyskał wymaganego poparcia większości komisji konkursowej. Co to oznacza? Dyrektora placówki wskaże prezydent Szczecina.

O kierowanie szkołą muzyczną ubiegali się p.o. dyrektora Zbigniew Pudło, kilka miesięcy temu wskazany przez wydział oświaty Urzędu Miasta; i skonfliktowany z urzędnikami poprzedni dyrektor Paweł Majewski. Po prezentacji przed dziesięcioosobową komisją konkursową (zasiadali w niej przedstawiciele UM, Rady Rodziców przy PSM I st., grona pedagogicznego, związków zawodowych i Centrum Edukacji Artystycznej - ministerialnego organu nadzoru nad szkołami muzycznymi, plastycznymi) żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganych sześciu głosów poparcia.

Lepiej oceniono Majewskiego (pięć razy "tak"), Pudło zyskał uznanie w oczach czterech członków komisji. Jeden z "jurorów" wstrzymał się od głosu.

Co to oznacza? Przepisy oświatowe są jasne - jeśli konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia, dyrektora placówki wskazuje prezydent miasta, w Szczecinie de facto - szefostwo wydziału oświaty. Nowy dyrektor prawdopodobnie rozpocznie urzędowanie kilka tygodni przed inauguracją nowego roku szkolnego, czyli najpóźniej w sierpniu.

Nieoficjalnie mówi się, że miasto dopiero szuka kandydata na to stanowisko.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net