Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

W Szczecinie rozpoczyna się tydzień bibliotek

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 09.05.2011Wystawy i spotkania literackie, kiermasz książek na dworcach kolejowych "Pociąg do książki - książka do pociągu", wystawy, akcje uliczne oraz lekcje biblioteczne dla dzieci. W poniedziałek rusza VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Hasłem tegorocznej edycji jest "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę", które zachęcić ma czytelników do odwiedzania bibliotek nie tylko w celu wypożyczenia książki. Podkreślić ma też fakt, że biblioteki od zawsze były elementem naszego rozwoju intelektualnego, kariery zawodowej i spędzania czasu wolnego oraz stworzyć modę na bibliotekę.

W związku z tym Książnica Pomorska oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie przygotowały masę atrakcji, m.in. wernisaże, spotkania z literatami, promocje książek, warsztaty edukacyjne i akcje uliczne. W poniedziałek pracownicy Książnicy Pomorskiej zapraszają na dworzec główny PKP w Szczecinie na kiermasz "Pociąg do książki - książka do Pociągu" (godz. 10-18) oraz na promocję książek Michała Jagiełły "Ciało i pamięć. Wiersze" i "Narody i narodowości" (sala Stefana Flukowskiego, godz. 17). W centrum Szczecina odbędzie się też akcja uliczna pn. "Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki". Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na "Herbatkę z Kisielem", czyli spotkanie poświęcone twórczości znanego felietonisty - Stefana Kisielewskiego. Spotkanie odbędzie się we wtorek w Willi West Ende o godz. 18.

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek - Noc Muzeum Literatury Książnicy Pomorskiej (sobota od godz. 18), organizowanej w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. W najstarszym budynku Książnicy przy ul. Dworcowej będzie można zobaczyć m.in. jak się konserwuje i oprawia cenne książki, zamknięte na co dzień magazyny oraz unikatowe zbiory specjalne i stare mapy. Miłośnicy Szczecina i Pomorza będą mogli obejrzeć projekcję historycznych zdjęć, zaś najmłodsi posłuchają baśni pomorskich.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowe programy znajdują się na www.ksiaznica.szczecin.pl oraz www.mbp.szczecin.pl.ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net