Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szczeciński uniwerek obchodzi 26 . urodziny

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 26.05.2011Koncerty chóralne, recital jazzowy oraz wykład prowadzony przez dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie. Uniwersytet Szczeciński świętuje swoje 26-lecie

- Chcielibyśmy, żeby Święto Uniwersytetu Szczecińskiego stało się imprezą cykliczną, aby odbywało się co roku - mówi rzeczniczka uczelni Julia Poświatowska. - Chcemy pokazać mieszkańcom Szczecina, że tutaj jesteśmy, że uniwersytet jest dla nich otwarty.

Obchody potrwają dwa dni. W czwartek koncert w bazylice archikatedralnej. Wystąpią: Chór Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US (który świętuje jubileusz 5-lecia) oraz Chór Opery na Zamku wraz z Orkiestrą Opery pod batutą Warcisława Kunca. W programie m.in. koncert skrzypcowy e-moll Mendelssohna i msza d-moll "Nelsońska" Haydna. Początek o godz. 19.30.

W piątek US zaprasza na wykład pt. "Nanotechnologie dla humanistów", który wygłosi dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie, prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski (aula Wydziału Humanistycznego US przy ul. Krakowskiej, godz. 11). Wykład poprzedzi krótki recital Sylwestra Ostrowskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net